Leczenie alkoholizmu

Uzależnienie od alkoholu to bardzo ciężka i poważna choroba, która odciska swoje piętno nie tylko na zdrowiu i postawie osoby uzależnionej ale również współmałżonka, dzieci czy przyjaciół. Alkoholicy wychodzą z nałogu tylko i wyłącznie przez oddziaływanie drugiej osoby, która jest w stanie wskazać im kierunek zmian. Najskuteczniejszą formą leczenia jest oczywiście pomoc specjalisty/terapeuty, który umożliwi osobie uzależnionej ujrzenie świata przez pryzmat abstynencji. Alkoholik w rodzinie jest postrzegany często jako osoba agresywna, przejawiająca przemoc i złość oraz nieinteresująca się życiem, a wręcz zachowująca się egoistycznie. Problem alkoholizmu dotyczy wszystkich, którzy przebywają z osobą uzależnioną, przez co swoje piętno nałóg ten odciska najbardziej na pewno na osobie spożywającej alkohol ale również na dzieciach. Dzieci czują się zagubione, niepewne oraz mające poczucie odrzucenia. Często alkoholicy w rodzinach wprowadzają rygor i ustawiają członków rodziny do pionu za pomocą niereformowalnych metod, stosując kary cielesne i naganę. Alkoholizm to bardzo niebezpieczna choroba o której przeczytasz pod adresem https://klinika.osrodek-oaza.pl/dlaczego-alkoholizm-niebezpieczny/. W ofercie Centrum Terapii Oaza znajdują się turnusy terapeutyczne nie tylko dla alkoholików. Chorzy kuracjusze mogą liczyć na leczenie seksoholizmu, uzależnienia od narkotyków, komputera, hazardu czy dopalaczy.

Klinika Oaza

• Klinika nasza zajmuje się leczeniem uzależnień od alkoholu, narkotyków, komputera, hazardu, seksoholizmu czy detoksu.

Klinika Oaza
Ługowiska 1